Sanat Eğitimi Kursları

a) Ahşap Boyama Kursu:

Ahşap boyama eski ahşap eşyaları veya henüz işlem görmemiş ham malzemeyi çeşitli malzemeler kullanarak isteğe, zevke uygun, kullanılır hale getirme sanatıdır. Tepsi, vazo, masa, çerçeve, dolap vs. Eşyalar genel olarak zımpara, çeşitli fırçalar, boyalar, vernik, süsleme için kullanılan objelerle eşyayı daha gösterişli hale getirmek asıl amaçtır. Bu kapsamda usta öğreticilerimiz ve 35 öğrencisi ile haftanın 5 gününde eğitim/kurs faaliyetleri devam etmektedir.


b) Ebru Kursu:

Büyükşehir Belediyemizin yürütmüş olduğu kurs/eğitim faaliyetlerinden biriside Ebru Sanatıdır. Kitreyle yoğunlaştırılmış su üstünde, özel hazırlanmış boyalarla oluşturulan desenlerin kâğıt üzerine geçirilmesi yoluyla yapılan bir süsleme sanatı olan Ebru Sanatı Geleneksel El Sanatlarından birisi olup; haftanın 6 gününde eğitim/kurs faaliyetlerine 


c) Takı Tasarım Kursu:

Farklı türde malzemelerin bir araya getirilerek/işleyerek takı üretme sanatını icra edildiği takı tasarım kursunda Müdürlüğümüze bağlı usta öğreticiler eşliğinde 30 öğrencisi ile haftanın 5 günü eğitim/kurs faaliyetlerine devam etmektedir.  


d) Resim Kursu:

Müdürlüğümüze bağlı usta öğreticiler tarafından haftanın 5 gününde devam eden Resim kursu/eğitim faaliyetlerinde 60 kursiyeri ile çalışmalar devam etmektedir.  


e)Tezhip-Çini Sanatı Kursu:

Tarihten günümüze en önemli el sanatlarından biriside Şüphesiz tezhip sanatıdır. Bu değerimizi devam ettirmek, yeni örnekleri ile eğitimini gerçekleştirmek adına müdürlüğümüze bağlı usta öğreticiler tarafından 23 kişilik kursiyeri ile kurs/eğitim faaliyetleri devam etmektedir