Sıkça Sorulan Sorular

 

Kimler bu kurslardan faydalanabilir?
15 Yaş üzeri, İşini ve mesleğini değiştirmek isteyen veya kendisini mesleğinde geliştirmek isteyen bireyleri, sanat eğitimi almak isteyen bireyleri kapsamaktadır.

Kurs için bir ücret ödemen gerekiyor mu?
 Hayır. Kurslar için herhangi bir ücret ödemeden faydalanabilirsiniz. Kursa katılana ayrıca bir ücret verilmemektedir.

Hangi Eğitimler veriliyor?
Belediyemiz web sitesinde ulaşılabilecek mevcut kurslarımızla birlikte zamanla ihtiyaca göre yeni açılan kurslarda eğitim verilmekte ve bu kurslar kayıt dönemlerinde basın yayın yolu ile halka duyulmaktadır.

Eğitim Süreleri ne kadar?
Verilecek eğitim konusuna ve alacağınız modüle göre değişmektedir. Eğitimin süresi ile ilgili kayıt esnasında bilgi alabilirsiniz.

Eğitim Sonunda Belge veriliyor mu? Sertifikasyon sistemi var mı?
Eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından belge verilecektir. Eğitimi başarı ile tamamlayanlara Sertifika veya katılım belgesi düzenlenmektedir.

Eğitim Sonunda İş garantisi var mı?
Eğitim sonunda katılımcılara iş garantisi verilmemektedir. Ücretsiz kurslarımıza başvurarak iş bulma fırsatınızı artırabilir yada bireysel çalışmalar yapabilirsiniz.


Kendime en uygun kursu nerede nasıl alabilirim?
Büyükşehir Belediyemiz İnternet Sitesinden duyurular bölümünden hangi tarihte hangi kursların açılacağı yayınlanacaktır. Yada İletişim bölümümüzden Müdürlüğümüze ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.