Buradasınız

Haberler

Başkan Güngör’den Şiddete Hayır Mesajı

Çarşamba, 25.11.2020

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle “Kadına yönelik şiddetin her türlüsüne karşı duruyor ve mücadelemizi sürdürüyoruz” mesajını paylaştı.

Sütçü İmam’ı Rahmetle Anıyorum

Çarşamba, 25.11.2020

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, kurtuluş hareketini başlatan Sütçü İmam’ı vefatının 98. yılında rahmetle andıklarını belirtti. Güngör, “İşgalci fransız askerlerine ilk kurşunu atarak kurtuluş hareketini başlatan Milli Mücadele Kahramanlarımızdan Sütçü İmam’ı vefatının sene-i devriyesinde rahmetle ve şükranla anıyorum” dedi.

Büyükşehir Nurhak’ta Çalışıyor

Çarşamba, 25.11.2020

Büyükşehir Belediyesi Nurhak’ta asfalt çalışmalarına başladı. Program kapsamında hareket eden ekipler 5 kilometrelik yolu yeniliyor.

“Öğretmen; Vatandır Bayraktır”

Salı, 24.11.2020

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Öğretmen; vatandır, bayraktır, geleceği şekillendiren sanatkardır” dedi.

Büyükşehir Bütçesi Meclisten Geçti

Pazartesi, 23.11.2020

Büyükşehir Belediye Meclisi bütçe görüşmeleri yapmak üzere Kasım ayı olağan genel toplantısını gerçekleştirdi. 2021 Mali Yılı ve devam eden iki yıl bütçesi 1 Milyar 120 milyon TL olarak gerçekleşti.

Kahramanmaraş Edebiyat Ödülleri Sahiplerini Buldu

Cumartesi, 21.11.2020

Yücel Arzen ve orkestrasının performansıyla damga vurduğu gecede Yılın Kültür Edebiyat Platformu Ödülü Mücerret’e, Yılın Çocuk Edebiyatı Ödülü Figen Yaman Coşar’a, Yılın Öykü Kitabı Ödülü Emin Gürdamur’a, Yılın Romanı Ödülü Meliha Öz’e, Yılın TV Programı Ödülü Ahmet Murat’a, Yılın Araştırma Kitabı Ödülü Ahmet Özalp’e, Yılın Şiir Kitabı Ödülü Cevdet Karal’a ve Yılın Edebiyat Dergisi Ödülü Mahalle Mektebi’ne verildi.

İki Kardeş Şair Anlatıldı

Cuma, 20.11.2020

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Şiir ve Edebiyat Günleri kapsamında “İki Kardeş Şair: Abdurrahim Karakoç – Bahaettin Karakoç” başlıklı oturum düzenlendi. Etkinlikte konuşan Yazar Ramazan Avcı “Kahramanmaraş’ta üç kişiden üçü de şair olur” ifadelerini kullandı. Şair Yazar İnci Karakoç kardeşlerle ilgili “Anadolu onların saçtığı ışıkla aydınlandı” dedi.

“Önce Söz Vardı”

Cuma, 20.11.2020

Büyükşehir’in düzenlediği Uluslararası Şiir ve Edebiyat günleri kapsamında Yazı Atölyesi etkinliğinde konuşan Şair Cengizhan Konuş “Şiir, toplumun tüm katmanlarını kapsayacak şekilde dert anlatmak için ilk başvurulan yöntemdir” ifadelerini kullandı.

Her Cümle Yazmak Eylemi Midir?

Cuma, 20.11.2020

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günleri kapsamında gerçekleştirilen Yazı Atölyesi Söyleşisinde konuşan Üzeyir İlbak, “Her birimizin yazar olduğu bir çağda, bu bizim ne kadar yazdığımız sorusunu sormak gerekir. Sosyal medyada kurulan her cümle, bir yazmak eylemi midir? Bunun kriteri nedir?” dedi.

Yazı Atölyesi’nde Söyleşi

Cuma, 20.11.2020

Büyükşehir Belediyesi tarafından Yedi Güzel Adama Edebiyat Müzesi’nde düzenlenen Yazı Atölyesi Söyleşisine Yazar Handan Acar Yıldız ile Safiye Gölbaşı katıldı.

Sayfalar

Paylaşın

Haberdar Olun

Haber bildirimlerini, sosyal medya hesaplarımızı takip ederek alabilirsiniz.