Buradasınız

Haberler

“Çağlayancerit Cevizi Markalaşacak, Çiftçimiz Kalkınacak”

Pazar, 25.09.2022

Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Çağlayancerit Ceviz ve Kültür Festivali ve toplu açılış törenine katılan Başkan Hayrettin Güngör, “Üretime başlayan Çağlayancerit Ceviz İşleme ve Paketleme Tesisi’mizi hizmete açıyoruz. 7,5 Milyon TL yatırımla kazandırdığımız bu tesis şehrimize, ilçemize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah bu yatırımımızla Çağlayancerit Cevizi markalaşacak, çiftçimiz kendi ürettiğini kendisi işleyecek ve satacak” dedi.

Başkan Güngör: “UNESCO Yolculuğumuz Devam Ediyor”

Cumartesi, 24.09.2022

Yedi Güzel Edebiyat Müzesi’nde kadın şair ve yazarlarla bir araya gelen Başkan Güngör, “Şiir ve edebiyatın başkenti Kahramanmaraş’ımızı UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dâhil etmek için el birliğiyle çalışmaya devam ediyoruz. Kahraman şehrimizin şiir ve edebiyat alanındaki potansiyelini ulusal ve uluslararası arenada daha tanınır hale getireceğiz” dedi.

Büyükşehir’in Hizmetleri Evri’den Teşekkür Getirdi

Cumartesi, 24.09.2022

Büyükşehir Belediyesi tarafından Pazarcık’ın Evri Taşbiçme Mahallesi’nde gerçekleştirilen alt ve üstyapı çalışmaları mahalle sakinleri tarafından büyük beğeniyle karşılandı.

KAMEK Kurs Kayıtları Başlıyor!

Cumartesi, 24.09.2022

Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları’nda yeni dönem kayıtları başlıyor. 26 Eylül Pazartesi günü başlayacak kurs kayıtları, 30 Eylül Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek.

İmran Kılıç Köprüsü ve Bulvarı Trafiğe Açıldı

Cuma, 23.09.2022

Büyükşehir Belediyesi tarafından 150 Milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen İmran Kılıç Köprüsü ve Bulvarı projesinde asfalt serimi tamamlanarak yol trafiğe açıldı. Başkan Hayrettin Güngör, “Ekiplerimizin yoğun mesaisiyle İmran Kılıç Köprüsü ve Bulvarı’nı trafiğe açtık. Yaya yolu ve aydınlatma çalışmalarımızı da kısa süre içerisinde bitireceğiz. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Büyükşehir'den Sürücülere Uyarı!

Cuma, 23.09.2022

Büyükşehir Belediyesi, Türkoğlu ilçesi Kuyumcular Mahallesi’nde bulunan köprünün 30 Eylül Cuma gününe kadar trafiğe kapalı olacağını duyurdu.

Sürücülerin Dikkatine!

Cuma, 23.09.2022

Büyükşehir Belediyesi, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı’nda gerçekleştirilen altyapı çalışmaları dolayısıyla Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğü önündeki arterin 11 Ekim tarihine kadar trafiğe kapalı olacağını duyurdu.

Kadına Şiddetle Mücadele Eğitimleri Sürüyor

Cuma, 23.09.2022

Büyükşehir Belediyesi, kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında hayata geçirilen “Kadına El Kalkamaz” temalı eğitim seminerinin ikincisini Zabıta personelleriyle gerçekleştirdi.

Büyükşehir Ekipleri Trafikte Güvenlik İçin 7/24 Sahada

Cuma, 23.09.2022

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, şehrin trafik akışını güvenli hale getirmek için trafik işaretçileri, sinyalizasyon, kasis, levha ve yol çizgi çalışmalarını 7/24 sürdürüyor. Ekipler yıl içinde, 11 ilçede 9 bin 400 noktada uyarıcı levhaları yeniledi, yaklaşık 200 bin metrekare yol çizgi ve yaya geçidi uygulaması gerçekleştirdi.

Alzheimer Gününde Anlamlı Ziyaret: “Sevgi Unutulmaz”

Perşembe, 22.09.2022

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla hasta bireylere hanelerinde farkındalık ziyareti gerçekleştirdi. “Sevgi Unutulmaz” temasıyla gerçekleştirilen ziyareti memnuniyetle karşılayan aileler, ekiplere teşekkür etti.

Sayfalar