Yemek Yardımı Hizmetlerimiz

Aşevi

      Şekerdere Bulvarı üzerinde bulunan Belediyemize ait sosyal tesislerde Belediye aşevinin açılışı Ağustos 2005’te yapılmıştır.

Tecrübeli ve usta aşçılar tarafından hijyenik ortamda hazırlanan çorbaların (ezogelin, süzme mercimek, ekşili çorba vb.) hammaddeden tüketiciye ulaşana kadar bütün aşamalarda Gıda Mühendisi tarafından denetimi ve kalite kontrolü yapılmaktadır.

      Aşevinde, haftanın 6 günü sıcak çorba verilerek günlük ortalama 500 kimsesiz ve yardıma muhtaç vatandaşımıza hizmet verilmektedir.  

İkram Çeşmesi

Tek Seferde 1000 Kişi İkram Alıyor

Bu sistem, isteğe göre çorba, çay, salep, ayran ve şerbet dağıtımına uygun olarak dizayn edildi.Hizmete uygun özel olarak tasarlanan kazan sistemiyle İkram Çeşmelerinden tek seferde bir buçuk saat içinde 1000 kişi ikramlarını alma imkanına sahip.Soğuk kış günlerinde İkram çeşmemiz hergün şehrin farklı noktasında Çorba İkramında bulunmaktadır. Bu hizmetimiz vatandaşlarımız tarafından ilgiyle karşılanmaktadır.

Köy Garajı Sıcak Çorba Dağıtım Noktası

Köy Garajında 4.Çorba Dağıtım Noktası Açıldı………

             Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından, Şekerdere Aşevi, Sanayi Çorba Evi ve gezici ikram çeşmesinin yanı sıra sıcak çorba dağıtım noktalarına bir yenisi daha eklendi.2 Ocak 2014 ‘te açılan Köy Garajı Çorba Dağıtım Noktası; sabahın erken saatlerinde başlayarak her gün ortalama 1000 kişiye hizmet veriyor.Soğuk kış günlerinde vatandaşların ilgisini gören çorba dağıtım noktası haftanın 6 günü bardakta sıcak çorba ikramına devam edecek.

Mobil Mutfak

Kahramanmaraş Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmete alınan Mobil Mutfak Aracı vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

Aracımız deprem, sel vb. gibi doğal afetlerde insanlarımızın üç öğün sıcak yemek ihtiyacını karşılamak üzere dizayn edildi. Bu aracımız aynı zamanda Ramazan ayında mahallelerimizde yardıma muhtaç ailelerimize sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılayacak durumda.

10 bin kişiye sıcak yemek

Son 10 yıldır klasik belediyecilik alanında olduğu gibi sosyal belediyecilik alanında da sergilediği başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Kahramanmaraş Belediyesi, insan odaklı yürüttüğü hizmetlerine devam ediyor. Kahramanmaraş Belediyesi son olarak bu alanda mobil mutfak aracını hizmete sundu.

Kahramanmaraş Belediyesi sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek, doğal afetlerde özellikle birinci derece deprem bölgesinde yer alan Kahramanmaraş’ın yaşayabileceği olası depremi göz önünde bulundurarak, afet anında insanların en çok ihtiyaç duyacağı yemek konusunda yaşanabilecek sıkıntıları gidermek için mobil mutfak aracı aldı.

10 bin kişilik yemek pişirme kapasitesi, soğuk hava deposu, kuru gıda deposu, jenaratör, temiz su tankı, atık su tankı, tüp odası, şofben, pişirme ocakları, havalandırma sistemi, epoksi tabanı ve paslanmaz çelik mutfak ekipmanlarıyla mobil mutfak aracı tam teşekküllü yemekhaneleri aratmayacak şekilde dizayn edildi.

PERSONEL YEMEKHANE HİZMETİ

03 Mart 2008 tarihinden itibaren Belediyemiz bünyesinde görev yapan ve yemek hizmetinden istifade etmek isteyen personelimize ilk defa öğle yemeği verilmeye başlanmıştır. Günlük ortalama (600) memur personelimiz bu hizmetten yararlanmaktadır.         

Bilginin tecrübeyle kaynaştığı yer olarak adlandırılan yemekhanemizde yılların deneyimine sahip uzman ve geniş yemek portföyüne sahip aşçılarımız ev yemeğini aratmayan çeşit ve lezzetlerde yemeklerle, bu hizmetten yararlananların hem göz hem de damak zevkine hitap etmektedir. Yemeklerimizin yapım aşamaları Gıda Mühendisimiz tarafından kontrol edilmektedir.

Yeni Sanayi Çorba Dağıtım Noktası

Çorba Dağıtım Kulubesi

Sosyal Belediyecilikte ilkleri gerçekleştirmeye devam eden Kahramanmaraş Belediyesi, Sanayi esnafını da unutmayarak Sanayi Bölgesi'nde Çorba Dağıtım Noktası açtı.       

Vatandaşların sabah erken saatlerde ücretsiz olarak yararlandıkları Çorba Dağıtım Noktasında, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan aşçılar tarafından günde 1000 kişilik çorba servisi yapılıyor.

Sanayi bölgesinde çalışan işçilerin büyük ilgi gösterdiği çorba dağıtım noktası, haftanın 6 günü sabah 06.30'dan 8.30’a kadar hizmet veriyor.