Sosyal Hizmetler

Cami Temizlik Hizmetleri

Merkezde bulunan Camilerimiz, Müftülüğümüz aracılığı ile müracaat etmeleri durumunda temizlik hizmeti verilmektedir.

         Camilerimizin pencere, minber, halı yıkama, süpürme işlemleri ve duvar temizliği gibi tüm iç mekan temizliği müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan uzman ekiplerimiz tarafından hiç bir ücret alınmadan yerine getirilmektedir.

Ev Tamirat ve Tadilat Hizmetleri

           Müdürlüğümüze ev tamir,tadilat talebi için dilekçeyle başvuran vatandaşlarımızın evlerinde Yardım Tespit Komisyonu tarafından yerinde tespit yapılarak, evlerinin görüntüleri alınarak Teknik Personellerden oluşan (İnşaat Mühendisleri) komisyon tarafından değerlendirilerek, uygun görülmesi durumunda belediyemizin diğer müdürlüklerinden Taşınır İstek Belgesi ile malzeme talep edilerek  müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Ev Tadilat Ekibi tarafından evlerinin tamir ve tadilatı yapılmaktadır.

Ayrıca müdürlüğümüz imkanları dahilinde olmayan talepler için (çatı, fayans v.b) belediyemizin ilgili müdürlüklerine yapılması için yazı yazılarak, vatandaşların talepleri değerlendirilmektedir.

EVDE TEMİZLİK HİZMETLERİ

Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan ev temizliği ekibi tarafından hizmet veren ve belediyemizce maddi imkânı olmayan, engelli, kimsesiz, terk edilmiş, hasta ve benzeri durumda, kendi evini temizleyemeyecek kadar güçsüz olan engelli ve yaşlı kişilerin müracaatı halinde söz konusu ekip tarafından evinde yapılan tespit neticesinde uygun görülen kişilerin haftalık rutin olarak evleri temizlenmektedir.

Şehir Dışı Bilet Ücreti Karşılanması Yardımı

Fakir, kimsesiz, yardıma muhtaç, yolda kalmış olan vatandaşlarımız şehir dışına gitmek istediklerini yol parası olmadığı için gidemediklerini ifade ederek Müdürlüğümüze başvurarak bilet paralarının karşılanmasını talep etmektedirler.