Buradasınız

Kuzey İlçeleri Dairesi Başkanlığı

Adı : Halis YİĞİTOĞLU

Görevi :  Kuzey İlçeleri Dairesi Başkanı

E-Posta : halisyigitoglu@kahramanmaras.bel.tr

1969 yılında Kahramanmaraş, Divanlı mahallesinde doğdu. İlkokulu Onikişubat İlkokulunda, ortaokulu Kahramanmaraş Merkez Ortaokulunda ve lise öğrenimini  Kahramanmaraş Lisesinde tamamladı.

Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi  Harita Mühendisliği bölümünden 1990 yılında mezun oldu.

 3 yıl süreyle Kahramanmaraş'ta  Serbest  Harita Mühendisi olarak çalıştı.

Devlet memurluğuna 06.12.1993 tarihinde Tapu ve Kadastro  Ankara  Bölge  Müdürlüğünde  Mühendis   olarak başladı. 1994  yılında  Kahramanmaraş   Kadastro Müdürlüğüne Kontrol  Mühendisi  olarak  atandı. Kahramanmaraş   Kadastro  Müdürlüğünde 2004  yılına  kadar görev yaptı. Bu  süre  içerisinde;  İlimize bağlı  Andırın İlçe Merkezi ve  birçok mülga belde belediyesi ile onlarca köyün Tapu Kadastro çalışmalarının Kontrol  Mühendisliğini yaptı.   2003  yılı içerisinde Diyarbakır  Kadastro çalışmalarında  katkı sağlamak  üzere Diyarbakır Kadastro   Müdürlüğüne  Kontrol  Mühendisi  olarak  geçici  görevle  görevlendirildi. 

2004 yılında kendi isteğiyle Kahramanmaraş Köy Hizmetleri İl Müdürlüğüne Harita Mühendisi unvanıyla naklen geçiş  yaptı. Köy  Hizmetleri  Genel  Müdürlüğünün  kapatılması sonucunda personel olarak  Kahramanmaraş  İl Özel İdaresine devredildi.  Burada 2009  yılına kadar  İlimizin onlarca köyünün  içme suyu etüt proje çalışmalarında  görev  aldı.  

Kahramanmaraş  Valiliği’nce; TÜİK tarafından 2007 yılında Ülkemiz  genelinde Yürütülen  Ulusal Adres  Veri  Tabanının oluşturulması çalışmalarında Kahramanmaraş İl Koordinatörü olarak görevlendirildi.  

2009 yılında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünce Yerel Yönetimlere Yönelik  düzenlenen Görevde yükselme  sınavında başarılı olması  sonucunda;  Kahramanmaraş İl Özel İdaresi  İmar ve Kentsel  İyileştirme Müdürü olarak atandı. Bu görev süresi içerisinde; İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü’nce Kahramanmaraş’ın 1/100 000 ölçekli İl Çevre Düzeni Planı yapılarak kesinleştirildi.

 İl Özel İdaresi’nin kapatılması  neticesinde, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne aynı kadro ve unvanla  devredildi.   

2014 Ekim - 2015 Nisan tarihleri arasında Kahramanmaraş  Sütçü İmam Üniversitesi’nde Araştırmacı kadrosuyla 6 ay süreyle görev yaptı.

2018 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet Bölümünü bitirdi.

22.05.2019 tarihinden itibaren Kuzey İlçeleri  Daire Başkanı olarak görevlendirildi.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Bağlı Birimler

_________________________________________________________________________________________

  • İtfaiye Şube Müdürlüğü
  • Fen İşleri Şube Müdürlüğü
  • Ulaşım Şube Müdürlüğü
  • Çevre ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü
  • KASKİ Elbistan Şube Müdürlüğü
  • KASKİ Afşin Şube Müdürlüğü
  • KASKİ Ekinözü Şube Müdürlüğü
  • KASKİ Nurhak Şube Müdürlüğü

Paylaşın