Buradasınız

Kültür Spor ve Turizm Dairesi Başkanlığı

Adı : Duran DOĞAN

Görevi :  Kültür, Spor ve Turizm Dairesi Başkanı

E-Posta : d.dogan@kmbb.bel.tr

1972 yılında Andırın’da doğdu. İlkokulu Andırın’da, ortaöğrenimini Kadirli İmam Hatip Lisesinde tamamladı. İnönü Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdikten sonra, 1995 yılında Bilecik’te öğretmenlik hayatına başladı.

Değişik okullarda öğretmen ve yönetici olarak çalıştıktan sonra, 2014-2019 yılları arasında Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünde şube müdürü/milli eğitim müdür yardımcısı olarak çalıştı.

Çalışma hayatı sürecinde türkü, ağıt, halk hikâyesi ve masal derlemesi yaptı. Halk hikâyeleri ve masalları alanında fasikül hazırladı. “Yeni Sınav Sistemine Göre ÖSS Edebiyat” adı altında bir kitap yayımladı.

2004 yılında TRT tarafından çekilen, Göksun’dan Çukurova’ya kadar uzanan hat üzerinde, tarihi kalelerin ve göç yolu hikâyesinin anlatıldığı “Torosları Aşarken” isimli belgeselde danışman olarak yer aldı.

Edebiyat/kültürel/akademik yayınları takip etmek, yönetim ve organizasyon konularında çalışmalar yapmak,  sivil toplum kuruluşları faaliyetlerinde bulunmak ve kişisel gelişim eğitimlerine katılmak ilgileri arasındadır.

 

Bağlı Birimler

_________________________________________________________________________________________

  • Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü
  • Kütüphaneler Şube Müdürlüğü
  • Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü