Buradasınız

Galeri

Açıkta Gıda Satışlarının Önlenmesi ve İşyeri Denetimleri

Büyükşehir Belediyemizin görev, yetki ve sorumluluk sahasında bulunan ana arterler üzerinde yıkanmadan tüketilen gıda maddelerinin açıkta satışlarının önlenmesi için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin de katılımları ile müşterek denetimler yapılmaktadır.

 

 

Dilencilik Olaylarının Önlenmesi

Sorumluluk sahamızda bulunan ana arterler üzerinde dilencilik olaylarına anında müdahale edilmekte, dilenmek suretiyle topladıkları paralara el konularak kamuya geçirilmektedir. Ayrıca şahıslar hakkında 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 33. Maddesi gereğince yasal işlem yapılmaktadır.

Çevre ve Görüntü Kirliliğinin Önlenmesi

Sorumluluk sahamızda bulunan bölgelerde çevre kirliliğine neden olan ve kent estetiğini bozan tüm unsurlara (hafriyat, atık, çöp, pankart, afiş, el ilanı vb.) müdahale edilerek olumsuzluklar ortadan kaldırılmaktadır.

Kaldırım İşgallerinin Önlenmesi

Büyükşehir Belediyemiz sorumluluğunda bulunan ana arterler üzerinde kaldırım işgallerinin azaltılarak kaldırılması için 7/24 esasına göre denetim yapılmaktadır.

 

 

Özel Güvenlik

Ana hizmet binamız, bağlı birimlerimiz, mesire alanlarımız ve parklarda7/24 saat esasına göne özel güvenlik personeli görevlendirilmiştir.

 

Resmi Bayramlar ve Tören Hizmetlerimiz

Milli gün ve bayramlara ilişkin zabıtaya tevdi edilen tüm görevler ifa edilmektedir.

Seyyar Satıcılığın Denetimlerimiz

Büyükşehir Belediyemiz sorumluluğunda bulunan ana arterler üzerinde seyyar satıcılara müsaade edilmemektedir.

Toplu Taşıma Denetimlerimiz

Şehiriçi trafiğinin rahatlatılmasına yönelik olarak İl Emniyet Müdürlüğü ile müşterek çalışılmakta, ana arterler üzerinde araçların trafiği aksatacak şekilde park yapmaları önlenmektedir.

Tüketici Hakları Denetimleri

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun ve Fiyat Etiketi Yönetmeliği çerçevesinde ilimiz genelinde denetimler yapılmakta ve mevzuata aykırılığı tespit edilen durumlar tutanak altına alınarak cezai müeyyideler için Valiliğe (Kahramanmaraş Ticaret İl Müdürlüğü) gönderilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

Paylaşın