Tamamlanan Projelerimiz

Stratejik Gürültü Haritasının Hazırlanması Projesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı ve içerisinde Türkiye’nin 15 kentinin pilot şehir seçildiği proje kapsamında, kentlerin “Gürültü Haritası” belirlenecek. Proje çerçevesinde, Adana, Adıyaman, Balıkesir, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Trabzon, Kayseri, Manisa, Mersin, Sakarya, Samsun, Sivas ve Kahramanmaraş illerinin gürültü haritaları hazırlanacak olup şehrimizin Gürültü haritasının çıkarılmasında Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK ortak çalışmaktadır.

Proje için Ankara İlinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen “Yerleşim Alanlarının Stratejik Gürültü Haritalarının Hazırlanması Projesi” toplantısı ve “Yerleşim Alanlarının Stratejik Gürültü Haritalarının Hazırlanması Projesi” açılış toplantısına Büyükşehir Belediyesinden gürültü haritasının hazırlanmasından sorumlu personeller katılmıştır.

Proje kapsamında Kahramanmaraş’ın Onikişubat, Dulkadiroğlu ve Elbistan ilçelerinin gürültü haritaları hazırlanacak olup TÜBİTAK tarafından istenen veriler hazırlanmıştır ve haritaların çıkarılmasından önceki tüm çalışmalar tamamlanmıştır.

 

Paylaşın