Yavuz KAMALAK

Araştırma Geliştirme ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü

Yavuz Kamalak, 1983 yılında Kahramanmaraş Merkez’de doğdu. İlköğretim ve Lise Eğitimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden 2006 yılında mezun oldu.

İş hayatına Kipaş Holding Bilişim ve İş Geliştirme Bölümünde Sistem Analisti ve Teknoloji Danışmanı olarak 2006 yılında başladı.

Kipaş Holding Kahramanmaraş Çimento Fabrikası ve Holdingin Mısır Lokasyonu için ERP yazılımı ile Tübitak çalışmalarında Proje Yöneticisi olarak görev aldı.

Vatani görevini 2008 yılında İstanbul’da tamamladı. Askerlik dönüşü Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.’de Ticari ve Kurumsal Bankacılık Uzman Yardımcısı olarak İstanbul ve Kahramanmaraş’ta görev aldı.

2010 yılında Şanlıurfa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi Müdürlüğü’ne Genel Koordinatör olarak atandı.

2011 yılının sonunda Kahramanmaraş İl Özel İdaresi İşletme Müdürlüğü’ne tayin oldu. İşletme Müdürlüğü’nde Satın alma ve İhaleler sorumlusu olarak 2,5 yıl görev yaptı.

Büyükşehir Belediyesi yasası kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine aktarılmış olup 2014 yılında Özel Kalem Müdürü olarak görevlendirildi.

24 Temmuz 2015 tarihinde Araştırma Geliştirme ve Dış İlişkiler Şube Müdürü olarak görevlendirilen Yavuz KAMALAK, İngilizce ve Almanca öğretmeni Elçin Hanım'la evli olup 1 kız ve 1 erkek çocuk babasıdır.

Mail : yavuzkamalak@kahramanmaras.bel.tr

Paylaşın