Yavuz KAMALAK

Yazılım ve Analiz Şube Müdürü

1983 yılında Kahramanmaraş Merkez'de doğdu. İlköğretim ve Lise Eğitimini Kahramanmaraş'ta tamamladı. Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden 2006 yılında mezun oldu.

İş hayatına Kipaş Holding Bilişim ve İş Geliştirme Bölümünde Sistem Analisti ve Teknoloji Danışmanı olarak 2006 yılında başladı. Kipaş Holding Kahramanmaraş Çimento Fabrikası ve Holdingin Mısır Lokasyonu için ERP yazılımı ve Tübitak çalışmalarında Proje Yöneticisi olarak görev aldı. Vatani görevini 2008 yılında İstanbul'da tamamladı. Askerlik dönüşü Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.'de  Ticari ve Kurumsal Bankacılık Uzman Yardımcısı olarak İstanbul ve Kahramanmaraş'ta görev aldı. 2010 yılında Kpss puanı ile Şanlıurfa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi Müdürlüğü'ne Genel Koordinatör olarak atandı. 2011 yılının sonunda Kahramanmaraş İl Özel İdaresi İşletme Müdürlüğü'ne naklen tayin oldu. İşletme Müdürlüğü'nde Satın alma ve İhaleler sorumlusu olarak 2,5 yıl görev yaptı.

Büyükşehir Belediyesi yasası kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine aktarılmış olup 23.06.2014 tarihi itibari ile Özel Kalem Müdürü, sonrasında Başkan Danışmanı ve 24.07.2015 tarihinde Araştırma Geliştirme ve Dış İlişkiler Müdürü olarak görevlendirilmiştir. 03.09.2018 tarihinde Dış İlişkiler Dairesi Başkanı olarak atanmıştır.

24.05.2019 tarihinde Yazılım ve Analiz Şube Müdürü olarak görevlendirilmiş olup halen bu görevi yürütmektedir. Evli ve 1 kız ve 1 erkek çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

 

Mail: yavuzkamalak@kahramanmaras.bel.tr

Paylaşın