Mustafa SEMERCİ

Kültür ve Turizm Şube Müdürü

1971 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Bölümü Mezunu olup, evli iki çocuk babasıdır.

Memuriyet Hayatına 1993 yılında Kahramanmaraş Belediyesi’nde başladı. Saçaklızade Halk Kütüphanesi ve diğer kütüphanelerin kuruluş çalışmalarını yaptı.

2005 yılında Kültür ve Sosyal İşler Müdür vekili olarak atandı ve Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi kuruluş çalışmalarını yaparak, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren belediye konservatuarı, meslek edindirme kurslarının kuruluş çalışmalarını yaptı ve hayata geçirdi.

2009 mahalli seçimlerinden sonra Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak atandı. Büyükşehirle birlikte Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü olarak tekrar görevlendirildi.

 Kahramanmaraş Kültür Hayatında önemli bir yer tutan yaklaşık altmış adet basılı ve görsel yayınlar, ulusal ve uluslararası sempozyumlar, festivaller ve turnuvaların icra edilmesi çalışmalarında bulundu.

2009 -2014 yılları arasında Kahramanmaraş Belediye Spor Kulüp başkanı olarak görev yaptı. İkinci amatörden aldığı beş spor branşını on üç branşa çıkartarak, beş branşı profesyonel liglere taşıdı. Kahramanmaraş Belediye Spor’un Türkiye ve Dünya çapında başarılarla anılmasını sağladı.

 

Mail : mustafasemerci@kahramanmaras.bel.tr

Paylaşın