Mustafa Aksel ABACIOĞLU

Etüt Proje Müdürü

        1979 Yılında Ankara’da doğdu.Ortaöğrenimi Özel Doğu Akdeniz Lisesi ve Kahramanmaraş Ortaokulunda liseyi Kahramanmaraş Lisesinde tamamladı. 

         2002 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü  2006 yılında ise KSÜ mühendislik ve mimarlık fakültesi inşaat mühendisliği bölümü yapı mekaniği ana bilim dalında yüksek lisansını tamamlamıştır.Bitişik nizamda yapılmış yapıların deprem anında etkileşimi konusundaki tezi tebriz üniversitesinde kabul edilerek yayınlanmıştır.

         Sahip olduğu lisanslar ve eğitimler: Riskli yapı analizi, yapı denetim proje ve kontrol mühendisliği lisansları,SPK ekspertizlik ve kamu ihale kanunu  mevzuatı

         2002-2007 yılları arası kendi bürosunda  projecilik hizmetleri , müşavirlik ve üst yapı müteahhitlik işleri  yapmıştır.

         2008-2010 yılları arasında 400 yataklı Necip Fazıl Hastanesi, Ramada otel, KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi inşaatlarında şantiye şefliği,proje müdürlüğü ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

         2010-2014 Yılları Arası K.Maraş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde proje mühendisliği ihale hazırlama ve kontrol mühendisliği görevlerinde bulundu.

         06/06/2014 tarihinde Etüt Proje Müd.V. olarak atandı.

         23/02/2017 Tarihinde Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı Olarak Atandı. Halen bu görevi sürdürmekte olan Mustafa Aksel ABACIOĞLU evli ve 2 çocuk babasıdır.

Mail : mustafaakselabacioglu@kahramanmaras.bel.tr

Paylaşın