Buradasınız

Mustafa Aksel ABACIOĞLU

Etüt ve Proje Şube Müdürü

1979 Yılında Ankara’da doğdu.Ortaöğrenimi Özel Doğu Akdeniz Lisesi ve Kahramanmaraş Ortaokulunda liseyi Kahramanmaraş Lisesinde tamamladı. 

2002 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü  2006 yılında ise KSÜ mühendislik ve mimarlık fakültesi inşaat mühendisliği bölümü yapı mekaniği ana bilim dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. Bitişik nizamda yapılmış yapıların deprem anında etkileşimi konusundaki tezi tebriz üniversitesinde kabul edilerek yayınlanmıştır.

Sahip olduğu lisanslar ve eğitimler: Riskli yapı analizi, yapı denetim proje ve kontrol mühendisliği lisansları,SPK ekspertizlik ve kamu ihale kanunu  mevzuatı.

2002-2010 yılları arası kendi bürosunda  projecilik hizmetleri , asliye mahkemelerinde bilir kişilik, müşavirlik ve üst yapı  konut ve işyeri müteahhitlik işleri  yapmıştır.

2008-2010 yılları arasında 400 yataklı Necip Fazıl Hastanesi, Ramada otel, KSÜ Tıp Fakültesi Hastanesi inşaatlarında şantiye şefliği,proje müdürlüğü ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

2010-2014 Yılları Arası K.Maraş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde proje mühendisliği ihale hazırlama ve kontrol mühendisliği görevlerinde bulundu.Malik Bin Ejder türbesi, Muhsin Yazıcıoğlu parkı, Kılavuzlu parkı, Arslanbey mesire alanının proje ve yapım görevlerinde bulunmuştur.

06/06/2014 tarihinde Etüt Proje Müd.V. olarak atandı ve halen devam etmektedir.

2014-2016 yılları arasında Kahramanmaraş'ın İlçelerinde 6 adet 16-24 derslikli lise okul binaları, spor salonu, 2 adet acil sağlık istasyonu, 6  adet taziye evi ve sosyal tesis,Ulu camii tünel kavşak tesislerinin projelerinin çizilmesi ve inşaatlarının yapılması ayrıca ödüllü Abdülhamithan camii aydınlatmasının proje ve yapım görevlerinde işin amiri olarak bulunmuştur.

2016-2018 yılları arasında 7 adet taziye evi ve sosyal tesis, 1 adet 130 m'lik Malik Bin Ejder köprüsü, 1 adet 24 derslikli okul ve 300 kişilik Tenzile Erdoğan İmam Hatip Lisesi ve pansiyonu, Aliya İzzetbegoviç Parkı, 15 Temmuz Millet Bahçesi , spor sahaları, 1 adet Göksun soğuk hava deposu, 4 adet çelik yaya üst geçit, konut inşaatları, 3 adet restorasyon yapım işi, jeotermal suyun sondajı ve su yönetimi, 1 adet düğün, konferans ve  organizasyon merkezi (1000 kişilik düğün organizasyon, 500 kişilik konferans , 200 kişilik  seminer salonu ) 2 adet camii yapımı, 300 araçlık Milli İrade Meydanı ve otoparkı ,1500 araçlık Arasa otopark, Karamanlı köprülü kavşak, Abdülhamithan köprülü kavşak, Yedikuyular kayak merkezi projelerinin çizilmesi ve inşaatlarının yapımı görevlerinde işin amiri olarak bulunmuştur.

2018-2019 yılları arasında Aliya İzzetbegoviç  2.etap projeleri, GES projesi, kapıçam tabiat ve ekstrem park,  6 adet taziye ve sosyal tesis,  Engelsiz Yaşam Merkezi,  2 adet restoran,  Batı köyler ulaşım köprüsü,  5 adet köprülü kavşak,  4 adet yaya üst geçit,  Yedikuyular kayak merkezi 2.etap ve otel projeleri, Hayvan barınağı, Milcan kayak merkezi, Plaj temalı park,1 milyon metrekare şehir bahçesi, teleferik ve hafif raylı sistem projelerinin çizilmesi görevlerinde işin amiri olarak bulunmuştur.

2017-2019  tarihleri arasında Etüt ve Projeler Dairesi Başkanı olarak görev yaptı.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Mail : mustafaakselabacioglu@kahramanmaras.bel.tr

 

 

Paylaşın