Harun BUZ

Genel Sekreter Yardımcısı

1975 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk ve orta okul tahsilinden sonra; 1993 yılında Kahramanmaraş Teknik Lisesinden OKUL BİRİNCİSİ olarak mezun oldu. Aynı yıl SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK - MİMARLIK FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜNÜ kazandı. 1998 yılında bu bölümden İnşaat Mühendisi unvanı ile mezun oldu.

Vatani görevini 1998-1999 tarihleri arasında Çanakkale Boğaz Komutanlığında 3.Deniz U/S Tabur Komutanlığında Karargah Servis Bölük Komutanı olarak tamamladı.

17 Ağustos Marmara depreminden sonra deprem üs merkezi olan GÖLCÜK’TE deprem yardım faaliyetleri ve mesleki faaliyetlerde birlik komutanı olarak görev yaptı.

1999-2001 yılları arasında çeşitli şantiyelerde saha mühendisi ve şantiye şefi olarak çalıştı.

2001-2002 yılları arasında Simaş Ltd. Şti Ankara - Türkiye; GauffIngenieure Nürnberg -Almanya iş ortaklığında ALT YAPI Mühendislik ve proje fizibilite çalışmalarında bulundu.

2002-2004 yıllarında ÜST YAPI işlerinde Şantiye şefliği yaptı.

2004-2013 yılları arasında Kahramanmaraş belediyesi Etüd Proje Müdürlüğün de proje mühendisliği, yapım işleri ihale hazırlama, yapım işleri kontrol mühendisliği ile Etüd Proje Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde; Etüd Proje Şube Müdürü, Fen İşleri Dairesi Başkanı ve Etüd ve Projeler Dairesi Başkanı olarak görev yaptı.

Şu an Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevini sürdürmekte olan Harun Buz evli ve 4 çocuk babasıdır.

Paylaşın