Buradasınız

Cengiz TAŞHAN

Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

1977 yılında Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde doğdu. İlkokulu Türkoğlu Gaziosmanpaşa İlkokulunda, orta öğrenimini Kahramanmaraş Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinde tamamladı.

Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden 2001 yılında mezun oldu.Lisans eğitimi sonrası, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Bilgisayar Mühendisi olarak iş hayatına başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Başkanlığı bünyesinde, 2001-2012 yılları arasında Bilgisayar Mühendisi, 2012-2017 yılları arasında Bilgi İşlem Şefi olarak görev yapmıştır.

Görev süresi boyunca;Yazılım İşleri, Yol Bilgi Sistemleri, Bilgi İşlem Teknik servis, Kışla Mücadele planlama, Kalkınma Ajansı projeleri, Panorama İstanbul Projesi( Proje yöneticisi, Kontrol Amiri, Teknik şartname oluşturucusu, poz oluşturucusu),Yolum İstanbul Projesi, Web sayfası, İBB Yol Bakım Bülteni, Araç Takip sistemleri, Sunum Ve Raporlama, Sosyal Medya, Fotoğraflama ve Video çekimi, Acil Durum Eylem Planları, Kamu İç Kontrol, Sürdürebilir Kalite Yönetim sistemi İç denetçi, Coğrafi Bilgi sistemleri, Güvenlik Kameraları, Telefon Santrali sistemleri, Bilgisayar Ağları, Plaka Tanıma sistemi, Kantar Otomasyonu, Hafriyat Otomasyonu,  Faaliyet ve Çalışma planı otomasyonu, veritabanı sistemleri, Araç içi kamera sistemleri, Telsiz ve Gsm Haberleşme sistemleri konusunda mühendis ve yönetici pozisyonlarında çalışmalar yapmıştır.

09.01.2018 tarihi itibari ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğüne, Müdür olarak atandı.Halen de bu görevi sürdürmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Mail: cengiztashan@kahramanmaras.bel.tr

Paylaşın