Bekir SİNCER

Bilgi İşlem Dairesi Başkanı
Bilgi Teknolojileri Şube Müdürlüğü

1986 yılında Adana'da doğdu. İlkokul tahsilinden sonra 7 senelik Orta ve Lise tahsilini Anadolu Lisesi'nde(İngilizce) 2004 yılında tamamladı.

2004 yılında başladığı Çukurova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) bölümünü 2008 yılında tamamladı.

Aynı yıl askerlik hizmetine başlayarak, askerliğini İstanbul 3.Kolordu (HRF) Muhabere Alay Komutanlığı TASMUS Taburunda Takım Komutanı olarak yaptı.

Askerlik bitimiyle birlikte Kahramanmaraş İl Özel İdaresi Bilgi İşlem Müdürlüğü'nde Bilgisayar Mühendisi olarak göreve başladı.

Kurumun tüzel kişiliğinin sona erdiği 30 Mart 2014 tarihine kadar e-içişleri/e-imza Projeleri, Veritabanı Yönetimi, Web Projesi Yönetimi, Yatırım Takip Sistemleri gibi çeşitli projeler yürüttü.

30 Mart 2014 tarihinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde göreve başladı.

2015-2017 tarihleri arasında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde Elektronik Sistemler Şube Müdürü olarak görev yaptı.

20.01.2017 tarihinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde Bilgi İşlem Dairesi Başkanı ve Bilgi Teknolojileri Şube Müdürü olarak görevlendirilen Bekir SİNCER, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Mail : bekirsincer@kahramanmaras.bel.tr

Paylaşın