E-Belediye Kent bilgi sistemi Şehir kameraları 360° sanal tur Yayınlarımız

İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı

SOKAK TABELALARI DEĞİŞTİRİLİYOR

Kahramanmaraş’ın büyükşehir statüsüne kavuşmasının ardından sokakları gösteren tabelaların değiştirilmeye başlandığı belirtildi.

Konu ile ilgili olarak İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı İmar İşleri Şube Müdürlüğü yetkililerince yapılan açıklamada: “12.11.2012 tarih ve 6360 numaralı kanun ile belediyemiz Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine dönüşmüştür. Şube müdürlüğümüzce kurumsal kimlikte belirtilen logo uyumlu mevcut sokak tabelalarının değişimi personellerimiz tarafından ivedi bir şekilde yapılmaktadır” denilerek bilgi verildi.

Melike ÖZDEMİR

01.02.1980 Kahramanmaraş Doğumlu olan Orta ve Lise Eğitimini Çukurova Elektrik Anadolu Lisesinde tamamlayan. 1997-2001 Gaziantep Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde eğitim gören ve 2001 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde yüksek lisansına başlayıp 2004 yılına kadar K.S.Ü de Araştırma görevlisi olarak görev yaptıktan sonra 2004 Aralık ayında  Kahramanmaraş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Mühendis Kadraosuna naklen Geçiş Yapmıştır.

Tekke Kentsel Dönüşüm Alanı

Yüz Ölçümü 24 Hektar Olan Riskli Alan Üzerinde 1.788 Adet Bina Bulunmaktadır. 2013 Yılı Nüfus Verilerine Göre Alan Üzerinde 7.005 Kişi İkamet Etmektedir. Yusuflar Tekke Mahallesi Az katlı, Selçuklu Mimarisi temel alınarak projelendirilecektir.

Kentsel Dönüşüm
RSS - İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı beslemesine abone olun.