Konservatuar

a) Türk Halk Oyunları Kursu:

Giyim-kuşam, gösterisi yapılan oyunları ile geleneksel, yöresel kültürümüzün bir parçasını da halk oyunları gösterileri oluşturur. Bu kapsamda müdürlüğümüz tarafından halk kültürümüzü yaşatmak, devam ettirmek, gelecek nesillere aktarmak üzere devam eden halk oyunları kursu usta öğreticiler ve 110 öğrencisi ile haftanın 6 günü ülkemizin tüm yörelerine has eğitim/kurs faaliyetlerine devam etmektedir.  

b) Halk Konseri Faaliyetleri: 

Müdürlüğümüz tarafından organize edilen ve tüm halkımızın davetli olduğu; Büyükşehir Belediye Konservatuar biriminden “Türk Halk Müziği Konseri”, Tasavvuf  Müziklerinden Eserler, Kutlu Doğum Konseri ve Klasik Sazlarla Mehteran Konseri’ ninde  içerisinde olduğu toplam 4 Halk Konseri faaliyeti gerçekleştirilmiştir. 

c) Tiyatro:

Müdürlüğümüz tarafından organize edilen ve tüm halkımızın davetli olduğu; Büyükşehir Belediye Konservatuarı Tiyatro biriminden Kurtuluş Bayramı Etkinlikleri kapsamında “Sütçü İmam Olayının Canlandırılması”, “Bir Kurtuluş Destanı”, “Delibahar Yarışıyor” ve “Çanakkale Geçilmez” adlı oyunlar sergilenmiştir.

d) Drama ve Diksiyon Kursu:

Drama ve Diksiyon, doğaçlama, drama tekniği ile yaratıcılık gibi derslerle, kişinin özgüvenini, konsantrasyonunu ve yaratıcılığını pekiştirme, ifade becerilerini güçlendirme hedeflenir. Diksiyon Kursu ile Kelimeleri doğru telaffuz ederek, doğru tonlama ve vurgularla monotonluktan uzak, etkileyici ve renkli bir konuşma için gerekli ipuçları paylaşılır. 

e) Ud, Ney, Keman ve Bağlama Kursları:

Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen müzik alanında ud, ney, keman ve bağlama gibi müzik aletlerinin eğitimine yönelik usta eğitmenlerimiz tarafından 4 ayrı dalda kursları/eğitim faaliyetleri devam etmektedir.

login