Buradasınız

BÜYÜKŞEHİR’DEN RUH SAĞLIĞI KONFERANSI

Perşembe, 18.10.2018

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile ailelere yönelik ‘Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı’ konulu bir konferans gerçekleştirildi.

Kültürpark Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Cesur, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran, Engelliler Şube Müdürvekili İbrahim Altun ile vatandaşlar katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Altunören, gençlerin ergenlik döneminde ebeveynlerin çok dikkatli olmaları gerektiğini ifade ederek, ailelerin çocuklarla ve gençlerle arkadaş gibi davranmaları gerektiğini söyledi.

Alkol, madde ve sigara bağımlılığı gbi zararlı alışkanlıkların yanı sıra çağımızın yeni bir tehlikesi olan internet bağımlılığının da diğer kötü alışkanlıklar gibi zararlı olduğuna işaret eden Altunören, ebeveynlerin nasihat etmek yerine davranışlarla örnek olmalarının daha önemli ve doğru bir adım olduğunu söyledi.

Katılımcılardan gelen soruları da cevaplayan Altunören ergenlik dönemlerinde çocuklara kızmak, nasihat etmek yerine ebeveynlerin kendi yaşantılarıyla örnek olmalarının daha doğru olduğunu söyledi.

Programın sonunda AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Cesur, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran, Psikiyatri Uzmanı Dr. Özlem Altunören’e bir buket çiçek takdim ederek verdiği konferanstan dolayı teşekkür ettiler.

Paylaşın

Haberdar Olun

Haber bildirimlerini, sosyal medya hesaplarımızı takip ederek alabilirsiniz.