Buradasınız

Cenaze ve Taziye Hizmetlerimiz

Cenaze Hizmetlerimiz

Mevzuata göre ölüm Sağlık Kurumlarında gerçekleşmiş ise sağlık kurumu tabibi tarafından, sağlık kurumları dışında gerçekleşmiş ise cenazenin bulunduğu yerdeki belediye tabibi tarafından, belediye tabibi bulunmayan yerlerde toplum sağlığı hekimi tarafından, toplum sağlığı hekimleri yoksa aile hekimleri tarafından, bunların bulunmaması halinde ise ölüm belgesi düzenleme yetkilisi tarafından "ÖLÜM BELGESİ" verilmektedir.

1-Cenaze Kayıt : Ölüm Belgesi ile bu servisimize müracaat eden cenaze yakınlarının cenaze ile ilgili kefen, yıkama, nakil, defin ile defin sonrası taziye evi veya taziye çadırı talepleri kayıt altına alınmakta ve organizesi yapılarak yapılacak işler aksatılmadan zamanında yerine getirilmektedir.

  • Müracaat eden tüm cenaze yakınlarına, Cenaze hastanede vefat etmiş ve talebi var ise hastanenin gasilhanesinde yıkamak üzere bay ve bayan gassal görevlendirilmekte, cenazede kullanılmak üzere kefen ve malzemeleri verilmektedir.
  • Evde vefat eden cenazeler,  cenaze yıkama araçlarında yıkanmaktadır.
  • Cenazeler; Cenaze yakını tarafından belirtilen camiye, defnedilecek mezarlığa,  taşınması istenilen ilçe veya illere nakledilmektedir.
  • Araçlarımız 4 cenaze taşıma kapasitesine sahip ve soğutma sistemli olup, tabutların üzerine örtmek için yeşil örtü bulunmaktadır.

Mesai saatleri dışında Alo 188 cenaze hattımızı arayan vatandaşlarımız; cenaze için yapılacak işler ile ilgili bilgi alabilirler, cenazeleri için nakil talebinde bulunabilirler.

Taziye Hizmetlerimiz

Büyükşehir Belediyemiz vatandaşlarımızın taziye kabullerinde yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmak ve rahat ortamlarda taziyelerini kabul etmelerini sağlamak için şehir merkezi ve ilçelerimizin değişik noktalarına taziye evleri yapmıştır ve yapmaya da devam ediliyor…

Vatandaşlarımızın cenazenin defninden sonra taziye kabulleri için talepleri doğrultusunda taziye evi boş ise taziye evi verilmekte, taziyesini evinde kabul etmek isteyenlere ise taziye çadırı ve malzemeleri (masa, sandalye, seyyar kablo, makaralı priz, megafon ve çay seti) verilmektedir. 

Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçelerimizde bulunan taziye evlerimiz;

1-Yunus Emre Taziye Evi Üst Katı

2-Yunus Emre Taziye Evi Alt Katı

3-Binevler Taziye Evi

4-Abdulhamithan Taziye Evi

5-Barbaros Taziye Evi

6-Serintepe Taziye Evi

7-Mağralı Taziye Evi

8-Sakarya-Duraklı Taziye Evi

9-Şeyhadil Taziye Evi

10-Namık Kemal Mah. Taziye Evi

11-Doğukent Taziye Evi

Paylaşın