Buradasınız

Bluetooth Sensörler

      Akıllı kavşak sistemlerinin ve Fiber-Optik altyapımızın gelişmesiyle birlikte halkımıza katma değerli hizmetler sunma imkanlarımız doğmuştur. Bu kapsamda şehrimizde 80 kavşağa fiber-optik bağlantılarla trafik ölçüm sensörleri yapılmıştır.

 Sensörler araçların noktadan noktaya erişim zamanlarını tespit etmekte ve merkez sunuculara anlık olarak göndermektedir. Sunucularda belirli algoritmalardan geçirilen sonuçlar sürücülerimize bilgilendirme sistemleri (Değişken Mesaj Sistemi) üzerinden bilgi olarak ulaştırılmaktadır. Sistem sayesinde sürücülerimiz kullanmak istedikleri rotaların yoğunluk durumunu görebilmekte ve tercih yapabilmektedirler. Sensör sistemi ülkemiz genelinde çok az şehirde bulunmakla birlikte şehrimize kurulan sistem gerek fiber-optik bağlantı sistemiyle gerekse diğer elektronik akıllı kavşak sistemleriyle senkronize çalışması sebebiyle üst seviye bir örnek proje olmuştur.

Trafiğin daha az yoğun olan rotalara yönlendirilmesi sayesinde, trafik homojen olarak yayılmakta ve sürücülerimize konfor ve emniyetli ulaşım imkanı sağlanmaktadır.

Paylaşın