Buradasınız

Akıllı Yaşlı Bakım ve Koordinasyon Merkezi (Manevi Evlat Butonu)

 

  Kahramanmaraş şehir merkezinde ikamet eden 65 yaş üstü yalnız yaşayan yaşlı bireylerin evlerine kurulan akıllı takip ve çağrı sistemleri ile çağrı merkezi tarafından 7/24 yaşadıkları ortamlarda uzaktan takip edilerek sağlıklı ve güvenli bir yaşam sürmelerine destek olunmaktadır.

Akıllı sistem ile uzaktan yaşlının tansiyonu, nabız ve kalp atışları, şekerlerinin ölçümleri sağlanmakta ve tıbbi gereklilik durumunda sistem üzerinden çağrı merkezi ekranından yetkililere hızla ulaştırılmaktadır.

Sistem sayesinde yaşlılarımıza verilen el butonları ile acil durumlarda doğrudan çağrı merkezi ile irtibata geçerek burada görevli personeller ile iletişim kurmaları sağlanmaktadır.

Yalnız yaşayan yaşlıların evlerine kurulan akıllı otomasyon sistemi ile birlikte sensörler, yangın, gaz zehirlenmeleri, duman, su taşması vb durumlarda otomasyon sistemi acil durumu algılayarak çağrı merkezine anında veri aktarmaktadır.

Çağrı merkezinde görevli personeller ambulans, acil servis, polis ve itfaiye gibi ilgili birimlere haber verilerek yaşlılarımız güven ve huzur içinde hayatlarını sürdürmelerine katkıda bulunulmaktadır.

 

 

Paylaşın